Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

سرویس صدور‌ مجوز مایکت چیست؟

 

:قبل از اینکه درباره سرویس صدور مجوز مایکت بخوانید

اگر می‌خواهید کامنت‌تان با نام خودتان در پایگاه دانش مایکت ثبت شود و توسط توسعه‌دهندگان دیگر با نام و عکس شما دیده شود، می‌توانید از قسمت بالای صفحه از گزینه Sign Up برای خود اکانت کاربری بسازید.

حساب کاربری به صورت خودکار فعال می‌شود و نیازی به تایید ایمیل جهت فعال‌سازی نمی‌باشد.

البته توجه کنید که اکانت پایگاه دانش مایکت، اکانتی متفاوت از اکانت مایکتی شما، و صرفا برای پایگاه دانش می‌باشد.

 

مایکت به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه‌های برنامه‌های اندرویدی ایران، ماموریت خود را خدمت‌رسانی به کاربران اندروید و حمایت از توسعه دهندگان می‌داند. یکی از بزرگترین چالش‌های موجود در بازار برنامه‌ها در کشور، عدم توفیق و استقبال کاربران از برنامه‌های پولی است. با این وجود  برنامه‌های پولی، سهم قابل توجهی به خود را از میان کل برنامه‌های فارسی اختصاص داده‌اند. توسعه‌دهندگان زیادی طرفدار این نوع برنامه‌ها هستند. در این بین اکثر کاربران معتقدند این برنامه‌ها از سطح کیفی مناسبی برخوردار نیستند و با وجود قیمت‌های پایین، باز هم کاربران در برابر خرید آن‌ها مقاومت می‌نمایند.

از طرف دیگر توسعه‌دهندگان برنامه‌های پولی با کیفیت، نیز به دلیل عدم رعایت حق تکثیر در کشور از اشتراک‌گذاری فایل apk برنامه خود در وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متضرر می‌گردند. در این فضا مایکت برخود لازم می‌داند که به عنوان یکی از بازیگران اصلی این صنعت، تمهیداتی را بیاندیشد تا منافع تمامی ذی‌نفعان خود را حفظ نماید.

برای درک بهتر این چالش و یافتن راه‌حلی برای آن لازم است در دو زمینه جداگانه این موضوع مورد بحث قرار گیرد.

کیفیت پایین برنامه‌های پولی

برنامه‌های پولی فارسی معمولا از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند و نمونه‌های رایگان ایرانی و خارجی آن‌ها موجود است. این برنامه‌های پولی بی‌کیفیت باعث شده است تا کاربران ایرانی اندروید نسبت به دیگر برنامه‌های پولی نیز بی‌اعتماد گردند. شاید اصلی‌ترین دلیل عدم استقبال از برنامه‌های پولی همین بی‌اعتمادی کاربران است که منجر شده کاربران، برنامه‌های پولی ایرانی را حتی امتحان هم نکنند.

بهترین استراتژی برای توسعه‌دهندگان در این فضا روی آوردن به برنامه‌های درون‌پرداخت یا رایگان است. کسب درآمد از برنامه‌های رایگان منطق ساده‌تری دارد. به عنوان مثال، کسب درآمد از طریق نشر تبلیغات.

شاید یکی از کامل‌ترین پلتفورم‌های کسب درآمد از طریق تبلیغات مگنت باشد که توصیه‌ اول مایکت به تمامی توسعه‌دهندگان است. مگنت به توسعه‌دهندگان کمک می‌نماید، تنها با پیاده‌سازی سرویس‌های آن در برنامه خود، کسب درآمد نمایند و دغدغه و نگرانی‌های فنی دیگری نداشته باشند.

اما همه می‌دانیم که برخی از برنامه‌ها ماهیت غیر رایگان دارند و امکان کسب درآمد از طریق تبلیغ و یا درون‌پرداخت وجود ندارد. مثال خوب این برنامه‌ها، بازی‌هایی هستند که توسعه‌دهندگان وقت و هزینه زیادی صرف توسعه آن‌ها نموده‌اند. اما به دلیل گیم‌پلی بازی امکان نشر تبلیغ یا فروش آیتم وجود ندارد. در این شرایط به نظر می‌آید که این دسته از توسعه‌دهندگان امید زیادی به توفیق برنامه‌های خود نمی‌توانند داشته باشند.

 

عدم رعایت حق تکثیر

طبق ماده 1 قانون حمايت از حقوق پديد‌آورندگان نرم‌افزارهاي رايانه‌اي، حق نشر، عرضه، اجرا و حق بهره‌برداري مادی و معنوی نرم‌افزار رايانه‌اي متعلق به پديد‌آورنده آن است. نحوه‌ی تدوين و ارائه داده‌ها در‌ محیط قابل پردازش رايانه‌اي نیز مشمول احكام نرم‌افزار خواهد بود. مدت حقوق مادی سی (۳۰) سال از تاریخ پديد‌آوردن نرم‌افزار و مدت حقوق معنوی نامحدود است.

متاسفانه در کشورمان هیچ‌گاه به این دسته از قوانین عمل نشده است. یکی از دلایل این موضوع عدم شفافیت وظایف نهادهای مسئول در این زمینه است. به اضافه با گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های اشتراک‌گذاری فایل، کار تکثیر غیرقانونی apk برنامه‌های پولی راحت‌تر نیز شده است. به طور مثال کانالهای تلگرامی وجود دارند که روزانه تعداد زیادی از این apkها را برای اعضای خود ارسال می‌کنند. این موضوع خود مانعی است تا توسعه‌دهندگان وقت و هزینه زیادی صرف توسعه برنامه‌های با کیفیت نکنند.

مایکت به عنوان یکی از اصلی‌ترین بازیگران این صنعت خود را مسئول می‌داند تا در این زمینه راه‌حلی به توسعه‌دهندگان ارائه نماید. در ادامه این نوشتار به این راه حل اشاره خواهد شد.

راه حل

مایکت برای چالش‌های فوق به عنوان راه حل سرویس MyGaurantee را به توسعه‌دهندگان پیشنهاد می‌دهد. در فضای کسب و کار دیجیتال امروز، اولین انتظار کاربران از هر سرویس‌دهنده، اعتماد است. کاربران برنامه‌ها اطمینان از تطابق ویژگی‌های برنامه با ادعاهای توسعه‌دهنده، اطمینان را از ابتدایی‌ترین حقوق خود می‌دانند. در نتیجه از آن‌جا که برنامه‌ها برای استفاده روزمره کاربران ایجاد گردیده‌اند، لزوم ایجاد حق بازگشت برنامه و عودت مبلغ کاربران به ازای خرید برنامه‌های پولی در فضای کنونی برنامه‌ها در ایران حس می‌گردد.

از این رو در این سرویس کاربران می‌توانند تا زمان مشخصی بعد از خرید برنامه‌ پولی که از سوی توسعه‌دهنده یا مایکت مشخص شده است، درخواست انصراف از خرید برنامه دهند و مبلغ پرداختی عودت گردد. این سرویس به کاربران کمک می‌نماید تا به راحتی برنامه‌ها را امتحان کنند و برنامه‌های با کیفیت را از دیگر برنامه‌ها تشخیص دهند. با این سرویس تمامی برنامه‌های پولی با کیفیت به توفیق و استقبالی که لیاقت آن را دارند می‌رسند.

 برای اطمینان بیشتر به توسعه دهندگان گرامی مایکت تضمین می‌نماید درصورت کاهش فروش توسعه‌دهنده به دلیل این طرح، مایکت تا پایان سال ۱۳۹۴ ضرر شما را جبران خواهد نمود. به طور مثال اگر شما در ماه گذشته از برنامه خود ۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان در مایکت درآمد داشته‌اید اما بعد از این طرح با اینکه فروش بیشتری داشته‌اید و کل فروشتان از مبلغ فوق بیشتر بوده، اما به دلیل بازگشتی‌های کاربران کمتر از مبلغ فوق درآمد داشتید؛ مایکت برای جبران همان ۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان را به شما پرداخت خواهد کرد.

 

از آن‌جا که بیم آن است که در مدت زمان استفاده برنامه توسط کاربر، فایل apk برنامه استخراج گردد و به اشتراک گذاشته شود، مایکت سرویس ویژه‌ای را به توسعه‌دهندگان ارائه می‌نماید. در این سرویس برنامه‌های پولی قبل از اجرا، وجود مجوز خرید کاربر را در مایکت چک می‌نمایند و تنها در صورت اعلام مجوز خرید از جانب مایکت اجازه اجرای برنامه را به کاربر می‌دهند. با این کار در صورت اشتراک‌گذاری فایل apk و نصب توسط دیگر کاربران، برنامه مجوز این کاربران را چک می‌نماید و بعد از تشخیص غیرمجاز بودن کاربران، پیامی مبنی بر خریداری برنامه را نمایش می‌دهد.

تمامی برنامه‌هایی که این سرویس ویژه را در برنامه خود پیاده سازی نمایند در یک لیست ویژه به کاربران معرفی خواهند شد. به اضافه منتخب این برنامه‌ها از دید کاربران در صفحه اول نمایش داده خواهد شد.

برای پیاده‌سازی فنی «سرویس صدور‌مجوز مایکت» می‌توانید در پایگاه دانش مایکت از مستند صدور مجوز – Licensing استفاده نمایید. در کنار این مستند، مستند پیاده سازی گام به گام مجوز یا Licensing نیز می‌تواند مفید باشد. • No labels

147 Comments

 1. Anonymous

  سلام

  سرویس خیلی جالبیه لطفا برای بیسیک فور اندروید هم پیاده سازی کنید

  با تشکر

  1. مستند نحوه‌ی استفاده از سرویس صدور مجوز در B4A را می‌توانید در اینجا ببینید.

 2. Anonymous

  باید مایکت هر هفته یا هر ماه یک جشنواره برگزار کنه و به افرادی که برنامه‌های پولی رو خریداری می‌کنن جایزه نقدی اعطا کنه
  با تشکر زکریا روحانی
 3. Anonymous

  درود بر شما

  چقدر اطمینان دارید که این ایده به نتیجه برسه، به این شکل همه کاربرا بعد از خرید اعلام نارضایتی میکنن و تقاضای درخواست وجه میدن در حالی که نرم افزار رو روی گوشی خودشون نصب دارن و ازش استفاده میکنن

  1. Anonymous

   احتمالا مجوز پرداخت توی سرور مایکت منسوخ میشه و برنامه ی شما برای بار بعدی که مجوز رو بررسی میکنه ، با عدم مجوز روبرو میشه و اجازه نمیده که کاربر از برنامه استفاده کنه .

    

   1. Anonymous

    پس چرا توی توضیحات این رو ذکر نکردن

   2. مجوز استفاده از برنامه‌ی شما بعد از پس دادن (Refund) منقضی خواهد شد و دیگر کاربر قادر به استفاده از برنامه نخواهد بود.

    1. Anonymous

     ایده بسیار جالبیه، به این صورت عالی هست

     با سپاس از مایکت

      

     1. ممنون از همراهی شما

 4. Anonymous

  Merci myket very good🤔😄

 5. Anonymous

  مایکت، هر روز بهتر از دیروز

 6. Anonymous

  سلام

  مرسی و خسته نباشید

  ولی یه  مشکلی که تو این فیچر پیش میاد پاک کردن مارکت مایکت از گوشی مشتری هستش

  اونموقع چطور تو برنامه احراز خرید صورت میگیره؟؟!!

  نرم افزاری روبیک

  1. سلام

   این موضوع برای خرید درون‌برنامه‌ای هم از قدیم وجود داشته البته، یعنی کاربر برای خرید محصول باید مایکت را داشته باشه روی گوشیش.

   و آمارهای ما نشون میده کاربرایی که مایکت رو نصب میکنن و بعدش پاک میکنن، درصد ناچیزی از کاربران هستند.

   البته SDK مایکت در اولین ورود به برنامه، مجوز را cache می‌کنه.

   اما به هر صورت نکته فنی درستی رو اشاره کردید.

 7. Anonymous

  فکر میکنم مشکلی که باعث میشه کاربران از این ایده استقبال نکنند اینه که در هر بار اجرای نرم افزار نیاز به اتصال اینترنت هست.

  حالا سوال اینه که میشه برنامه رو به هر دو صورت با مجوز و بدون مجوز در بازار قرار داد؟

  1. سلام،

   فقط برای اولین بار نیازه که دستگاه کاربر به اینترنت متصل باشه. یعنی زمانی که کابر برنامه را از مایکت دریافت کرد و وارد برنامه شد و یکبار مجوز گرفت، SDK مایکت مجوز را cache می‌کنه و کاربر می‌تونه از برنامه استفاده کنه. باید توجه داشت که اولین بار مدت زمان این cache برابر با زمانی‌ه که کاربر می‌تونه برنامه را پس بده و پس از گذشت این زمان، روی اون دستگاه برای همیشه cache میشه.

 8. Anonymous

   یکسری از اپها یک تجربه رو فقط به کاربر هدیه میدن و حتما نباید مادام العمر ازش استفاده بشه و به قول معروف  یک تب دوره ای داره

  به نظر من بهتره یه تایم محدود رو برای عودت برنامه در نظر بگیرید. مثلا 12 یا 24 ساعت تا امکان سوء استفاده ازین طرح کمتر بشه

   

  1. سلام،

   این زمان در نظر گرفته شده است. توسعه‌دهندگان می‌تونن زمان رو از پنل توسعه‌دهندگان مایکت ویرایش کنن. کاربر‌ها هم می‌تونن این زمان رو تو صفحه جزیئات مایکت ببینن (تصویر ضمیمه شده).

    

 9. Anonymous

  سلام.ببخشید یعنی با این روش دیگه نمیشه برنامه رو توی مارکت های دیگه منتشر کرد؟

  در این زمینه چه تلاشی انجام شده؟

   

  1. در صورتی که بخواین برنامتون رو روی گوگل‌پلی بزارین، با همین پیاده‌سازی و یک تغییر جزيی می‌تونید اون رو به «سرویس Licensing گوگل‌پلی» به سادگی متصل کنید. اگر هم بخواین برنامه رو روی مارکت‌هایی که این سرویس رو ندارن بزارید، کافی تیکه کد مربوط به چک کردن «سرویس صدور مجوز مایکت» رو غیر فعال یا حذف کنید.

 10. Anonymous

  خب اینطوری کاربر‌مثلا از مطالب یه کتاب اسکرین شات میگیره بعد میگه پولمو‌بدید

  1. یکی از هدف‌های این طرح همین بوده که، برنامه‌هایی که محتوایی دارن که ارزش خرید نداره و کاربر بعد از خرید اونا نهایتا چند ساعت ازشون استفاده می‌کنه و از خریدش ناراضی می‌شه رو بشه پس داد. این قابلیت باعث می‌شه که کاربران بتونن برنامه رو بخرن و امتحان کنن. اینجوری دیگه توسعه‌دهندگان برنامه‌های با کیفیت پولی متضرر نمی‌شن و کاربر با خیال راحت برنامه‌ی اونا رو خریداری می‌کنه.

 11. باسلام به شما دوست عزیز .)

   

  بنده میخواستم از این سیستم استفاده کنم ، اما با نظر دوستان و با مشاهده کامنت هایی که گذاشته شده ( متوجه ) شدم این روش تهش به ضرر ما ( توسعه دهندگان ) و به سود ( افراد سودجو ) در میاد ... همونطوری که دوستان روش های زیادی برای دور زدن این مورد رو اعلام کردن ی فرد سودجو هم میتونه از این روش ها استفاده کنه ... این یعنی برنامه های ما ( مفتی ) به دست افراد میوفته و این هم یعنی ضرر برای توسعه دهندگان ،،، البته این مورد چیز جالبی هست و همین که به فکر هردو طرف خریدار و توسعه دهنده فکر کردید خودش جای شکر داره ... اما خب باید با ترس و لرز برنامه هامونو به فروش بذاریم ... البته من باز هم به شما اطمینان دارم و روی اعتمادم به مایکت یکبار هم که شده استفاده میکنم ، انشاالله با برنامه جدیدمون ... موفق و پیروز باشید

 12. Anonymous

  اینطور که من متوجه شدم الان مایکت داره با گارانتی یک ساعته نرم افزارها رو میفروشه در حالی که هنوز توسعه دهنده ها لایسنس رو پیاده سازی نکردن، بهتر نبود مقدار پیش فرض رو صفر قرار بدید که توسعه دهنده ها خودشون تصمیم بگیرن که از این سیستم استفاده کنند یا نه؟

  با سپاس

  1. موضوع Licensing (صدور مجوز) و Refund (پس دادن برنامه) کاملا از هم جدا هستن. Licensing به توسعه‌دهنده کمک می‌کنه که برنامش رو کسی ندزده و Refund هم برای اطمینان کاربر است. این موضوع حتما به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنه که برنامشون رو با خیال راحت روی اپ‌استور بزارن. در حقیقت مایکت برای حمایت از کاربرانش Refund رو گذاشته و برای حمایت از توسعه‌دهندگانش، سرویس Licensing رو ارائه کرده.

   همچنین توسعه‌دهندگان می‌تونن در نسخه‌های بعدی برنامه‌ی خود این سرویس را به سادگی پیاده‌سازی کنند.

   1. Anonymous

    منظور من از لایسنس همون صدور مجوز بود، بالاخره برنامه باید صدور مجوز رو پیاده سازی کرده باشه که کاربرا بعد از برگشت پول نتونن از اون برنامه استفاده کنن

  2. Anonymous

   دقیقا مشکل منم همینه...یه برنامه داشتم که کاربر بعد از خرید درخواست بازگشت پول داده و پولشم گرفته درحالی که من لایسنس رو پیاده سازی نکردم

 13. با سلام

  مدت زمان 2 ساعت بنظرم برای بسیاری از برنامه نا کارآمد است و با ضرر توسعه دهنده همراه می شود.

  چراکه بسیاری از برنامه های پولی جهت راه اندازی کار هستند.

  بهتر بود تعداد دفعه اجرا مدنظر قرار می گرفت که کاربر فقط یک یا دوبار که برنامه را اجرا می کرد تصمیم خود را بگیرد و با اجرا برای دفعات بعدی امکان گارانتی را از خود سلب می کرد.

  1. در حال حاظر مدت زمان گارانتی تمام برنامه‌های پولی ۱ ساعت است.

   شما می‌تونید پیاده‌سازی سفارشی خودتون رو داشته باشید. مثلا می‌تونید Policy برنامه‌ی خودتون رو از حالت زمان به تعداد دفعات اجرا تغییر بدین. برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.

   ممنون بابت نظرتون

 14. باسلامی دوباره

  از اینکه کل زحماتتونو در یک جمله به باد میدم عذر میخوام

  اما به نظر من این طرح ، یک مورد کوچک شده ( مسخره یا مورد پیش پا افتاده پرداخت درون برنامه هست ... )

  خب این کارا دیگه لازم نیست ... اون کسی که میخواد فروش اپش بالا تر باشه پرداخت درون برنامه ای میزنه ... کاربر های نصبی بیشتر میشه و در نهایت ( اگر کیفیت برنامه خوب باشه ) کاربران شروع به خرید میکنن ... موفق و پیروز باشید

  1. Anonymous

   در پرداخت درون برنامه ای امکان دسترسی به تمام امکانات نرم افزار وجود نداره، و کاربرا معمولا در پرداخت درون برنامه ای بدون خرید نرم افزار نظرهای منفی ثبت میکنند که برنامه نویس ترغیب به رایگان گذاشتن اپ بشه، به نظر من کاملا با پرداخت درون برنامه ای متفاوته و ایده خیلی جالبیه، فقط یه تعداد مشکل هست که اگر اونها بر طرف بشه فوق العاده ست

   1. بله درست هست ، منم نگفتم که پرداخت درون برنامه هست ... گفتم نمونه ای از اون هست ...

    منتها با این روش فکر میکنم نظرات منفی بیشتر بشه ...

    مثلا من ( توسعه دهنده ) برنامه شمارو میگیرم بعد بخاطر اینکه ستاره هاتون کمتر بشه براتون ی نظر منفی میذارم ... بعد هم برنامه رو بک میزنم ... اینطور افراد زیاد هستن و مشاهده هم شده و مطمئنن مشاهده هم خواهد شد ... موفق باشید

   2. ممنون از نظر شما

    می‌شه مشکلات رو بگید تا راهنماییتون کنیم؟

    1. Anonymous

     یکی از مشکلات اینه که این گارانتی به توسعه دهنده ها تحمیل شده، به نظرم باید این اختیار رو به خودشون داد که انتخاب کنند برنامه رو به چه صورت به فروش برسونن

     به نظر من مقدار پیش فرض باید صفر باشه، هرکس که خواست میتونه اون رو افزایش بده و نرم افزارهارو با گارانتی بازگشت وجه در اختیار مخاطبهاش قرار بده

     1. رضایت کاربران و توسعه‌دهندگان برای مایکت موضوع بسیار مهمی است. کاربران باید حق این رو داشته باشن که هر محصولی رو که نخواستن در مدت زمان مشخصی پس بدن. این موضوع در کلیه فروشگاه‌های معتبر دنیا (مخصوصا فروشگاه‌های نرم‌افزاری) وجود داره و به کاربران اجازه می‌ده که با خیال راحت محصول رو بخرند. مایکت برای حمایت از توسعه‌دهندگان خود سرویس «صدور مجوز» رو ایجاد کرده، همچنین  برای اطمینان بیشتر به توسعه‌دهندگان تضمین می‌کنه درصورت کاهش فروش به دلیل این طرح، تا پایان سال ۱۳۹۴ ضرر شما رو جبران کنه.

  2. این طرحیه که تمام فروشگاه‌های نرم‌افزاری (Google play, Amazon, ...) در دنیا پیاده‌سازی کردند. پرداخت درون‌برنامه‌ای برای این کار استفاده نمی‌شه. البته بعضی‌ها به غلط (Missuse) از مفهوم محصولات مصرف‌نشدنی به جای License استفاده می‌کنند. این مدل استفاده مرسوم نیست و اصلا پیشنهاد نمی‌شود.

 15. عزیز ، این مورد رو هم از 2 ساعت محدودیت به 1 ساعت بذارید ... توی دوساعت طرف قــــــشــــنگ از برنامه چهارتا کپی میگیره ... حرفه ای باشه یکی عین اونم میسازه (big grin)

  اونو بذارید 1 ساعت که حداقل نصف برنامه به باد بره ... اکثر برنامه هایی که توسعه دهندگان میسازند ، از نظر آموزشی و ( یکبار مصرف ) میباشد ... پس یکبار هم استفاده یا بهتره بگم 1 ساعت استفاده از نرم افزار هم زیادیش میکنه ...

  موفق باشید

  1. در حال حاظر مدت زمان گارانتی تمام برنامه‌های پولی ۱ ساعت است.

   البته یکی از اهدا این طرح اینه که برنامه‌هایی که کیفیت ندارن و یا محتوای بی‌ارزش و لحظه‌ای دارن، اعتماد کاربران رو در جهت خرید برنامه‌های خوب پولی سلب نکنند.

 16. Anonymous

  من با این طرح کاملا موافقم و حمایت هم میکنم چون فروش بالا میره، ولی حداقل یه فرصت به برنامه نویسها میدادید که صدور مجوز رو پیاده سازی کنن، چون الان نرم افزارها دارن بدون قابلیت انقضای مجوز به فروش میرسن و کاربرا درخواست بازگشت وجه میدن در حالی که نرم افزار روی گوشیشون نصبه

  1. Anonymous

   البته اضافه کنم، همون آقایی که پول رو پس گرفت دوباره نرم افزار رو خرید، آخرین مربوط به ایشون هست

   1. البته برنامه دومتون رو ندیدم دوباره خریداری بشه ...

    1. Anonymous

     بله اون رو یه نفر دیگه خریدن و درخواست بازگشت وجه دادن

     1. خب به نظر شما ضرر نکردید ؟

      آیا برنامتون بصورت یکبار مصرف نبوده ؟ یا امکان کپی برداری نداشته ؟

      خب دیگه ... بقیه هم همینطوری هست ...

      1. Anonymous

       در حال حاضر که برنامه فاقد مجوز هست چرا، ولی با قرار دادن مجوز زیانی دیگه در کار نیست

   2.  برای اطمینان بیشتر به توسعه دهندگان گرامی مایکت تضمین می‌نماید درصورت کاهش فروش توسعه‌دهنده به دلیل این طرح، مایکت تا پایان سال ۱۳۹۴ ضرر شما را جبران خواهد نمود. به طور مثال اگر شما در ماه گذشته از برنامه خود ۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان در مایکت درآمد داشته‌اید اما بعد از این طرح با اینکه فروش بیشتری داشته‌اید و کل فروشتان از مبلغ فوق بیشتر بوده، اما به دلیل بازگشتی‌های کاربران کمتر از مبلغ فوق درآمد داشتید؛ مایکت برای جبران همان ۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان را به شما پرداخت خواهد کرد.

 17. والا من که سالی ماهی ی برنامه میسازم همونارم مثل آدم نمیسازم D:

  پس در نهایت فروش زیادی ندارم . اما خب عکسی که گذاشتید از همین اول داره ضعف این طرح رو میرسونه . البته امیدوارم این مشکل رو حل کنند .

  همچنان به نظر بنده بهتر هست که برنامه ها با ( خواست خود توسعه دهندگان ) دارای ضمانت باشد تا اینکه بدون رضایت خود فرد انجام بشه ...

  1. هدف این طرح اینه که شما برنامتون رو با کیفیت بسازید تا این بستر برای شما و مایکت برنده-برنده بشه.

   1. خب خدا پدر و مادرتونو بیامرزه ...

    ما برنامه ای داریم ( یا داریم میسازیم ) که در اینترنت دیده شده ( حتی تا 300 هزارتومان هم فروخته میشود ) و حتی این روش 15 دقیقه هم طول نمیکشه ، ( یادگیری ، عمل و ارسال و دریافت ... ) یعنی کاربر برنامه مارو که توی نت 300 هزارتومان هست رو مثلا با 5000 ت بخره ، بعد کاری رو که دلش میخواد انجام بده ... بعد که انجام داد برنامه مارو برگشت بزنه ... خداییش اگر اینطوری باشه بنده به شخصه برنامم رو در مایکت قرار نمیدهم ... من که چیزی نیستم ، اما بقیه توسعه دهندگان هم یکی ، یکی مثل بنده میکشن کنار و میرن سراغ بقیه اپ استور ها . درضمن نکته مهم بنده این هست که همینطوریشم در مایکت درآمد بسیار خنده داری دارم ... در حالی که با همین موارد در اپ استور های دیگه 10 برابر و حتی 50 برابر درآمد بیشتری دارم ... حالا این طرح هم گذاشته بشه ... وای دیگه خدا میدونه در طول یکسال بتونم یک فروش خوب داشته باشم یا نه ...

    1. Anonymous

     خیلی ببخشید، ولی طرف بخواد همچین کاری بکنه زیاد گیر اون 5 هزار تومن نیست که به شما پرداخت بکنه و بعد درخواست بازگشت بزنه، من اگر در مورد مشکلات حرف میزنم منظورم مشکلات پیاده سازی هست، وگر نه این طرح خیلی هم عالیه

     1. ممنون از نظر شما. با شما موافقم. کلا ماجرای پس دادن در مورد تمامی محصولات یک مساله‌ی فرهنگیه. تیم فنی مایکت سعی می‌کنه تمام مشکلات توسعه‌دهندگان رو حل کنه و در پیاده‌سازی کمکشون کنه. این کمک هم می‌تونه در زمینه‌ی پیاده سازی‌ه فنی باشه و هم در زمینه‌ی ارائه راهکار‌ها.

      شما می‌تونید مشکلات رو همینجا مطرح کنید که ما در اسرع وقت بررسی کنیم.

    2. Anonymous

     بهترین کار اینه که برنامه رو رایگان بزاری ،بعد چند آیتمش رو رایگان کنی ،چند تای دیگه رو هم پرداخت درون برنامه ای ولی رایگان هات هم خوب باشه .البته برا برنامه های آموزشی.دیگه برگشتم نمیخوره.من این کارو کردم  داره عالی جواب میده.

  2. مبلغ فروش در اپ‌استور‌های مختلف متغیره. طبیعیه که تو یه اپ‌استور کم باشه و تو یکی دیگه هم زیاد. اگر با دید بلند مدت به این طرح نگاه کنی کاملا به نفع شماست. فرض کن که در روز ۵۰ تا فروش داری. با اومدن این طرح به دلیل اینکه ریسک کاربر در خرید به حداقل می‌رسه تعداد بیشتری مثلا ۱۰۰ تا برنامه‌ی شما فروش می‌ره. خوب از این ۱۰۰ تا ۴۰ تاشون هم پس بدن، شما هنوز ۱۰ تا بیشتر فروختی. اگر هم همه ۱۰۰  نفر برنامتون رو پس بدن، قطعا مشکلی تو برنامه داشتی و مورد پسند واقع نشده. باز هم با این وجود مایکت حاضره روی توانایی توسعه‌دهندگانش ریسک کنه و در صورتی که این سناریو موفق پیش نره، تا پایان سال ۱۳۹۴ ضررتون رو جبران کنه.

   1. از دوستان عزیزی که پاسخ میدن ممنونم ، اما نگفتم که انتقاد کنید .

    راست حرفتونو بزنید چرا حاشیه میچینید ...

     

    در جواب شما دوست عزیز ، من به همون 50 تا راضی هستم ، چرا که اگر برنامه منو 100 نفر خریداری بکنن و 40 نفر برگشت بزنن ( یعنی 40 نفر در یک روز سر منو کلاه گذاشتن و از من دزدی کردن ) چرا که وقتی برنامه من کاراییش یکباره هست و طرف میتونه در عرض 15 دقیقه ( مشکل خودشو حل کنه ) خب چه دلیلی میبینه برنامه منو دیگه روی گوشیش داشته باشه ؟؟؟؟ ( تازه ... الان یادم اومد همون 50 نفر هم میبینید 10 تاشون برگشت میزنن ، همین ده تا هم خودش 50000 ت ضرر هست ... همچنان شما میگید برنامه هایی که قبلا فروشداشتن با طرح جدید ضرر ببینن پرداخت میشه !!! این یعنی برنامه های جدید هیچی بهشون پرداخت نمیشه ... ) پس برنامه رو حذف میکنه ، حالا طرف مشکلش حل شده ( به عبارتی خرش از پل گذشته ... ) پس برنامه منو پس میده ... این یعنی 40 نفر در یک روز ، از برنامه من ( مفتی ) استفاده کردن در حالی که من همین برنامه رو توی سایت های دیگه به قیمت های خیلی زیادی به فروش گذاشتم و توی اونا مشکلی ندارم ... اما بخاطر 5 هزارتومان که اونم حدود 2700،800 به من میرسه ، بیام تبلیغ کنم و نمیدونم وقت بذارم بعد تازه روی گرافیک برنامه کار کنم ، در نهایت چهارتا ( بلانسبت جمع ) آدم نادون بیان بگن برنامت بدرد نمیخوره ؟ در حالی که استفادشونو کردن ؟ در حالی که برنامه آنی مشکلشونو حل کرده ؟

     

    نه متاسفانه ... همچنین ریسکی رو نمیکنم . این شمایید که مشکل از نظر فنی و جای گذاری این طرح مشکل دارید ، من مشکلی ندارم ، اما با خود طرح مشکل دارم ... موفق و پیروز باشید

    1. Anonymous

     شما طبق چه آماری میگید 40 نفر پس می دن؟

     1. گفتم بستگی به کیفیت برنامه داره. اگر برنامه‌ی خوبی باشه کاربران نمی‌آن پس بدن. اگر هم توسعه‌دهنده دزدیده نشدن برنامش واسش مهمه Licensing رو باید پیاده سازی کنه.

    2. Anonymous

     برنامه ای که 40 نفر از صد نفر پس بدن حتما یه مشکلی داره. فکر می کنم مایکت این طرح رو گذاشته که اپ های خوب حمایت بشن و فروششون بیشتر بشه

     1. با نظر شما کاملا موافقم. توجه کنید که این ایده شاید در ایران جدید باشه ولی سالیان ساله که در دنیا برای تمامی محصولات (مخصوصا فروشگاه‌های نرم‌افزاری) اجرا می‌شه. ممنون

    3. Anonymous

     سلام

     اسم برنامه (یا برنامه هاتون) رو میگید تا من هم بتونم بخرومشون؟

     برام جالبه که یه برنامه ای فقط یک ربع عمر مفیدش باشه، ولی تا 300 هزار تومان (اون جور که توی یه پست دیگه تو همین صفحه گفته بودید) بشه فروختش

     دوست دارم بیشتر با روش کار شما آشنا بشم، و اگر روش سالمیه و کلاه برداری از کاربران نیست، من هم همین طوری برنامه بنویسم

     ضمنا جهت اطمینان به شما، من برنامه هاتون رو از یه مارکتی که بهم قابلیت گارانتی نمیده خواهم خرید، تا شما هم متضرر نشید

     ممنون

     1. دوست عزیز درست حرف بزنید ، کلاه بردار خودتون هستید .

      من اگر میخواستم کلاه افراد رو بردارم الان اینجا بحث نمیکردم .

      درضمن 40 رو هم عددی بود که دوستمون مثال زده بودند .

      همچنان ( شما ) با برنامه های با گرافیک بهتر از ما ، با ضمانت بمونید ، ما که نمیمونیم . نهایتا تا پایان سال هرچقدر هم مونده باشه باهامون صاف میشه و بعدشم خداحافظ مایکت ... خداحافظ آقایون نظر مثبت ... موفق باشید

      همچنان امیدوارم کسی عقده ای نباشه و از افکار و نظرات ما ، نظرات منفی از خودش نسازه ... اینجا اصلا برای نظر گذاشتن ، گذاشته شده . مشکل این طرح با اپ استور های معروف جهان مثل گوگل ، با اینجا این هست که ، اونجا خارج از ایران هست ، فرهنگ بالای مردمان ... همچنان حمایت از تولیدات و ... و البته پشتیبانی همیشگی و بهتر از ایران ... پس فکر نمیکنم توی ایران این طرح جالب باشه ، حالا ما که فعلا از مایکت میریم ، اگر طرح از نظر دوستانم چیز جالبی باشه برمیگردم ، اما فقط برنامه های با درون پرداخت میسازم و پولی ارائه نمیدم ، با چیزی که خودم میخوام برنامم رو میدم بیرون نه با چیزی که اپ استور میخواد ... اپ استور میخواد تایید کنه ، نمیخواد تایید نکنه ... موفق باشید

      1. Anonymous

       سلام

       ببخشيد اگه سو تفاهم شد، قصد من توهين به شما نبود

       به هر صورت اسم برنامه يا برنامه تون رو نميگيد به من؟ و شايد دوستان ديگه اي كه اينجا ميان

       ممنون

       1. سلامی دوباره ، اگر در میان صحبت های بنده ناراحتت شدید ، عذر میخوام . در هر صورت ما میخوایم مشکلات رو کمتر کنیم . نه اینکه دشمن باشیم ، به هر حال همه ما توسعه دهنده هستیم و حرف هم دیگرو میفهمیم ...

        همچنان چون هنوز برنامه فوق تکمیل نشده نمیتونم دقیق بگم که چی هست ... اما خودتون هم میدونید که چه چیز های چرتی رو توی نت برای فروش با قیمت های ( حتی 1 میلیون ) تومان هم میذارن ...

        البته جالبیش اینه که ی سری افراد هم پیدا میشن در هر صورت میخرن ...

      2. دوست عزیز برای Implement کردن این سرویس، استفاده از راه‌حل درون‌پرداخت، گذاشتن برنامتون تو مایکت و ... هیچ اجباری وجود نداره. این صرفا یک قابلیت جدیده که در جهت حمایت از کاربران و توسعه‌دهندگان اضافه شده.

 18. سلام

  ببیخشید که این را اینجا مطرح می کنم

  چون در مستندات هیچ اشاره ای به این موضوع نشده

  در مایکت تقسیم فروش بین توسعه دهنده و مایکت به شکل است؟

  1. لطفا تفاهم‌نامه مایکت رو ببینید و سوالتون رو از طریق ایمیل developer@myket.ir مطرح نمایید.

 19. حدود 30 درصد تا 35 درصد ...

  مثلا من برنامه 3000 تومانی دارم اما به خودم :

  +۱۹,۲۶۶ ریال

  میرسه ...

  باقی برنامه هم به همین شکل هست ...

  درضمن فکر کنم توی قسمت سوالات و وبلاگ هست ...

  1. لطفا این بحث رو در کامنت‌های تفاهم‌نامه ادامه بدین. ممنون

 20. Anonymous

  با این حال و با توجه به نظرات دوستان ، ما  در گروه نرم افزاری روبیک ازین طرح حمایت می کنیم و از مایکت میخوایم که سعی در بهبودش داشته باشن.

   هیچ طرح و ایده ای در ابتدا کامل نیست و بعد مدتی نکات منفی برطرف و نکات مثبتش افزایش پیدا میکنه .

  امیدواریم با نظرات شما و پیگیری مایکتی ها حتما به جاهای خوبی برسه (wink)(smile)

  www.rubiksoft.ir

  نرم افزاری روبیک

  1. با تشکر از همراهی شما دوست و همکار گرامی. لطفا با پیشنهاد‌های خود ما را در ادامه این مسیر کمک کنید.

 21. Anonymous

  سلام،من حس ميكنم اينجوري حتي ممكنه تعداد دانلودمونمثلا ١٠٠ تا بيشتر بشه،بعد حتي اگه ٧٠ تاشون هم پس بدن،باز بيشتر در مياريم.با تسكر از راه حل دو طرفه خوب مايكت براي كاربر و دولوپر

  1. کاملا منطقیه که این اتفاق می‌افته. با تشکر از نظر خوب شما (smile)

  2. Anonymous

   ضمن اينكه ديگه apktops نمياد apk مارو بذاره.

  3. کاملا صحیحه. بسیاری از سایت‌ها و کانال‌های تلگرام برای جذب کاربران بیشتر برنامه‌های پولی اپ‌استور‌ها رو به صورت رایگان به کاربران عرضه می‌کنند و توسعه‌دهندگان متضرر می‌شن.
 22. Anonymous

  سلام و درود

  آیا مایکت کتابخونه این سرویس رو برای بیسیک فور اندروید میسازد یا خودمان اقدام به ساخت کنید

  باتشکر

  1. مستند نحوه‌ی استفاده از سرویس صدور مجوز در B4A را می‌توانید در اینجا ببینید.

 23. Anonymous

  سلام

  با خوندن کامنت های بالا حس کردم دولوپرا وسط 70 میلیون کلاه بردار گرفتار شدن
  من فکر می کنم این ترس دولوپر ها بی مورده و درصد خیلی کمی از کاربرا دنبال این چیزا هستن. کسی که بخواد اینطوری کلاه برداری کنه حتما جاهایی رو توی نت سراغ داره که اپ های پولی رو رایگان گذاشتن برای دانلود. فکر می کنم با صحبت کردن با پشتیبانی مایکت خیلی از این نگرانی ها برطرف می شه. مایکت که گفته اگه ضرر کردید من جبران می کنم

  1. سلام

   ممنونم از همراهی شما! به نظر من در بخش برنامه‌های پولی، مشکل اساسی عدم اعتماد کاربر به برنامه و امتحان برنامه است. گارانتی به برنامه‌های خوب کمک می‌کنه تا کاربرهای بیشتری سراغ این دسته از برنامه‌ها بیان.

   حتما اگر سوالی یا نگرانی در مورد پیاده سازی فنی یا کلیات طرح داشتید با ما تماس بگیرید.

   1. Anonymous

    سوالات فنی رو همینجا بپرسیم ؟

     1. Anonymous

      من در حین اجرای دمو با این خطا مواجه میشم

      1. زمانی‌که شما از نسخه compileSdkVersion بالاتر از ۲۲ استفاده می‌کنید، برای اضافه کردن پکیج‌های com.apache که سابقا در SKD‌ اندروید وجود داشت باید در تنظیمات gradle خود (مانند تصویر) خط زیر را اضافه کنید:

       useLibrary 'org.apache.http.legacy'

       همچنین باید از پلاگین «gradle برای اندروید»، حداقل نسخه‌ی ۱.۳.۱ استفاده نمایید:

       classpath 'com.android.tools.build:gradle:1.3.1'
       1. Anonymous

        سپاس

        مشکل رفع شد

 24. Anonymous

  من یکی از برنامه ها رو با این روش پیاده سازی کردم، به موردی بر خوردم که گفتم با شما در میان بذارم

  وقتی کاربر بدون مجوز قصد اجرای نرم افزار رو داره به صفحه خرید مایکت هدایت میشه، حالا اگه از دکمه سخت افزاری بک استفاده کنه کاربر به نرم افزار بر میگرده و نرم افزار هم به خوبی براش اجرا میشه، البته با هر بار اجرا باید کل این عملیات رو تکرار کنه

  لطفا این مورد رو بررسی بفرمایید

   

  1. البته ببخشید ، این مورد رو من قبول دارم که به جای کمک کردن در این بخش فقط دارم براتون مشکل تراشی میکنم . اما در هر شرایط همه میدونیم که ساخت ، توسعه و جمع آوری مطالب و ... برای ساخت یک اپ خیلی وقت گیر هست . پس من نمیتونم ریسک انجام بدم .

   البته ما هرکاری هم بکنم در نهایت یک نسخه از برناممون میره توی کانال های تلگرام ... اما خب روش هایی هم وجود داره که بشه جلوشونو گرفت ، مثلا ؟

   مثلا من یک توسعه دهنده هستم ، تمامی برنامه هایی که میسازم رو به یک سرور ( میزبان ) وصل میکنم ، تا در اولین ورود کاربر بررسی هایی انجام بده ... یک اینکه دیوایس کاربر باشه ... دوم اینکه آیا این کاربر خریدار واقعی برنامه بوده ؟ میتونید بفهمید که چطوری این اپ در گوشی فرد ارجاع داده شده ... دانلود از چه سایتی ، از چه سرویسی و ...

   روش های خیلی زیادی وجود داره اما خب خیلی سخته که بخواید برای هر خرید این کار رو بکنید و اگر تعداد کاربران برنامه ها بالا باشه خیلی سخت میشه که همه رو بررسی و چک کنید .

   ی حالتی مثل همین حالت گارانتی مایکت ... اما خب بصورت منفرد چیز خوبیه ...

   1. Anonymous

    اتفاقا این روش، ایده خوبیه برای اینکه برنامه رایگان همه جا پخش نشه، چون هر کس برای اجرا نیاز به مجوز خرید داره، پیشنهاد میدم یه بار پیاد سازی کنی

   2. Anonymous

    این بحث هایی که ما داریم انجام میدیم تکرار تاریخه. همین بحث ها برای درون پرداخت کردن برنامه ها هم یه زمانی وجود داشته و افرادی بودند که میگفتند وقتی میشه اپ رو فروخت چرا پرداخت درون برنامه!

    نباید جلوی تغییر جبهه گرفت یا مقاومت کرد. باید با حفظ نکات ایمنی برای اپ با شرایط جدید کار کرد

    مایکت حتما بررسی هایی کرده که به این نتیجه رسیده یه معامله برد برد هست وگرنه هیچ اپ استور عاقلی نمیاد دولوپرهاش رو بپرونه

    سرویس لایسنسینگ در نهایت به نفع همه است. با احترام به شما و سایر دوستان، بهتره با دید مثبت به این سرویس نگاه کنیم.

    کاربر ایرانی به اپ ایرانی بی اعتماده هرچند که اپ های خوب داریم.وقتی اپ ما خوب باشه چرا نگران پس دادنش باشیم؟

  2. در صورتی که متد onCreate اکتیویتی اول برنامه‌ی خودتون رو درست پیاده‌سازی کنید، این مشکل پیش نمی‌آد. شما باید برنامه رو به جای onCreate در متد allow شروع کنید. برای پیاده‌سازی صحیح پیاده‌سازی گام به گام را ببینید.

   1. Anonymous

    دقیقا مشابه پروژه دمو عمل کردم، با این تفاوت که من از اکتیوتی اسپلاش اسکرین قبل از صفحه اصلی استفاده میکنم که اونم فکر نکنم ربطی داشته باشه

   2. Anonymous

    مشکل رو با گذاشتن دستور finish(); توی دستور switch متد showdialog حل کردم، به نظرم مایکت این مورد رو فراموش کرده بذاره

    showMyDialog
   3. در پروژه‌ی تستی 2048 یه متد به اسم appOnCreate وجود داره که تا این متد Call نشه برنامه اجرا نمی‌شه و این متد هم فقط در متد allow صدا زده می‌شه. پس در این پروژه نیازی نیست که finish یا کار دیگه‌ای بکنیم. این طراحی یک پیشنهاده و بسته به کد برنامه‌ی شما می‌تونه تغییر کنه. حتی شما می‌تونید در Activity اول برنامتون دکمه ورود بزارید که disable باشه و زمانی که متد allow صدا زده شد اون رو enable کنید. کافی‌ه که تا قبل از اینکه متد allow صدا زده بشه، برنامه‌ی شما کار نکنه.

 25. بله ، از پیشنهادتون ممنونم .

  الان یادم اومد که اون زمان هم که همچنین سیستم هایی داشت راه میوفت باز ی سری ها اومدن گفتن چه احتیاجی به همچنین سرویس هایی داریم و ...

  البته این مورد هم قابل فهم هست که هر شروعی یک سری انتقاد هایی رو داره اما همین انتقاد ها هستند که باعث پیشرفت خواهند شد .

  همچنین به احترام این دوست عزیزم یکبار هم که شده من این سیستم رو بررسی میکنم . انشاالله که مشکلی پیش نیاد و ما هم جزو نظرات مثبتتون بشیم . چون خداییش این دزدی هایی که از برنامه هامون میشه دیگه جونو از تنمون گرفته ...

  من خودم به شخصه دیگه دلی برای برنامه نویسی ندارم ... الان یک ماه و نیمی هست برنامه ای ساختم و فقط بخاطر آیکونش حسم نمیکشه که تغییرش بدم و دوباره درخواست تایید بدم ...

  موفق و پیروز باشید

 26. Anonymous

  سلام.

  من قبلا توسعه دهنده اندروید بودم، اما به دلایلی که یکیش همین نبود گارانتی بود این کار رو کنار گذاشتم.

  البته من خودم برای راضی نگه داشتن مشتری گاها پولشون رو کامل (با سهم سود مارکت) پس میدادم،

  اما نبود سیستم گارانتی واقعا احساس میشد.

  خیلی خوشحال شدم از اینکه دیدم بالاخره یکی از مارکت‌های ایرانی با تدبیر درست و تلاش این کار رو انجام داد.

  اگر مایکت اینطوری پیش بره جای حرفی برای رقبا نمیذاره

  1. ممنون از نظر و همراهی شما

 27. Anonymous

  این مقدار پیش فرض یک ساعت رو وقتی تغییر میدی دیگه نمیشه به همون یک ساعت برگردونی، یعنی بعد از تغییر کمترین مقداری که میشه انتخاب کرد 2 ساعته، چرا به این صورت هست ؟

  1. با سلام. ممنون از گزارش شما. این مورد برطرف شد. لطفا بررسی نمایید.
   1. Anonymous

 28. Anonymous

  با سلام

  واقعا امکان خوبی هست. اگر امکان داره API ها رو برای Xamarin یا همون Mono Android که با زبان C# هست پورت کنید.

  تبدیل زبان جاوا به Xamarin (C#) آسون هست.

  ممنون

 29. Anonymous

  آیا این امکان وجود داره که برنامه های با پرداخت درون برنامه ای رو به این سیستم انتقال داد؟

   1. بذارید ببینم :|

    احیانا منظور شما این نیست که این مورد هم روی درون برنامه ای هم کار میکنه ؟

    یعنی درون برنامه هم ضمانت داره ؟

     1. آهان ، خداروشکر این مورد دیگه با ضمانت نیست ...

       

      ممنون

      موفق باشید

 30. Anonymous

 31. Anonymous

  سلاممن با این طرح فروش برنامه ام بالای 100% شده.جالبه واقعا قبل این طرح فک میکردم نرم افزارم واقعا بدرد نمیخوره. ... جالبه  تمام کامنتهایی که برای برنامه گذاشتن نوشتن که برنامه خوبه.ولی متاسفانه و عجیب یه بنده خدایی کامنت زده خوبه ولی چون فلان قابلیت نداره تک ستاره زده.واقعا این طرح برای من مفید بوده.برگشی ها هم کمتر از پنج تا بوده.کسی هم که بخاطر دو سه هزار تومن میاد میخره و بعدترفند برنامه رو جعل و پول پس میگیره مشکل فرهنگی داره و نمیشه کاریش کرد

   

   

   

   

   

   

  1. سلام

    

   بهتون تبریک میگم . انشالله روز به روز بیشتر هم بشه . موفق باشید

 32. Anonymous

  اینجانب با این طرح موافقم . اما مایکت هرگز نباید تا وقتی که این طرح یا چک کردن لیسانس روی برنامه های ما پیاده سازی نشده , برنامه های ما را گرانتی کنه

  الان ما حدود 100 اپ در مایکت عرضه کرده ایم و پیاده سازی لیسانس چکینگ زمان گیر خواهد بود!

  همه خوب میدانند که پس دادن پول یعنی کاربر اپ را میخرد و ذخیره میکند سپس پول را پس میگیرد.

  از مایکت میخواهیم لطفا برای برنامه هایی که لیسانس چک  ندارند این طرح را بردارد تا ما مجبور نشویم تا زمانی که برنامه  لیسانس چکینگ روی آن پیاده نشده آن را از حالت انشتار خارج سازیم

  سپاس و احترام

  1. سلام و تشکر از نظر شما

   همانطور که می‌دونید، تمام برنامه‌های پولی در کانال‌های تلگرام و فضای وب موجود است و کاربری که نخواد برنامه رو بخره، منابع زیادی واسه رسیدن به اون داره. همچنین در صورتی که این طرح منجر به ضرر شما شود، مایکت تا پایان سال ۱۳۹۴ ضرر شما را جبران خواهد نمود.

   1. Anonymous

    لطفا در صورت مشاهده هر گونه کانال که کپی برداری میکند, با اعضای بالا , با صبر و حوصله به زبان انگلیسی نام کانال و لینک آن را به تلگرام از طریق ایمیل زیر گزارش کنید تا شاهد بسته شدن  آن کانال باشید

    تلگرام بسیار حرف شنوی دارد

    abuse@telegram.org

    با تشکر از شما توسعه دهندگان عزیز

    لطفا اطلاع رسانی کنید

  2. سلام به شما همکار گرامی

    

   برای من جالبه که چرا دولوپرها نسبت به اینکه کافه بازار هم اجازه می ده که کاربر برنامه خریداری شده رو پس بده هیچ عکس العملی نشون نمیدن

   چون اونجا اولا تا سه روز کاربر می تونه برنامه رو پس بده، نه یک ساعت    

   ثانیا کافه بازار برای دولوپرها اهمیت قائل نیست که مثل مایکت بشینه به دغدعه هاشون فکر کنه و براشون سرویس لایسنسینگ پیاده سازی کنه    

    

    این نکته رو هم تاکید کنم که بر خلاف مایکت با صداقت و شفافیت دقیق نشون میده که کاربر کی برنامه رو خریده و کی پس داده، کافه بازار کلا دست میبره توی سند مالی دولوپر، و سند خرید برنامه رو حذف میکنه. این کار رو فکر نکنم هیچ مارکت دیگه ای تو دنیا اجازه بده به خودش که انجام بده

    

   به سختی یا آسونی پیاده سازی لایسنسینگ کار ندارم، اما اصولا احساس میکنم لایسنسینگ و گارانتی حرکت رو به جلویی اه

   این اسکرین شات های نسخه بتا 7.0 برنامه کافه بازار است، جهت اطلاع دوستان

    

     
   1. Anonymous

    از شما بابت اطلاع رسانی متشکریم. جدا که ما بیخبر بودیم و در صورت بازگشت وجه ها و عدم عرضه لیسانس چکینگ طبیعتا توسعه دهندگان ایرانی برنامه های خود را از روی بازار حذف خواهند کرد

 33. Anonymous

  با سلام

  مایکت چطوری یهویی این استراتژی رو گذاشته؟یعنی توسعه دهنده بعد از مدتی میاد و میبینه همه برنامه ها رو یک بار خریدن و صرف نظر کردن

  در صورتیکه باید ابتدا از توسعه دهندگان اجازه گرفته بشه که اونها این مورد رو در برنامه خودشون پیاده سازی کنند.متوجه هستید که بدون پیاده سازی این مورد در برنامه ها یعنی اهدای رم افزار های پولی به افراد به صورت رایگان! به نظرم این حرکت بدون کسب مجوز از سوی توسعه دهندگان بیشتر به نفع خریدار و مایکت هست.

  1. مورد به نفع مایکت رو حذف کنید . چون اگر خریداری برنامه را برگشت بزند مایکت هم چیزی بهش تعلق نمیگیره . اما خب ، حرف شما هم درست هست .

   البته مورد برنامه های گارانتی دار به نظر من باید به انتخاب توسعه دهندگان باشد . یعنی توسعه دهنده ای که میخواد برای برنامش گارانتی بذاره استفاده کنه ، نه اینکه ی دفعه همه برنامه ها این مورد رو انجام بدن ...

  2. Anonymous

   سلام

   لطفا 2 تا پست بالاتر (اونی که عکس از کافه بازار داره) رو ببین

  3. با سلام

   این طرح از طریق ایمیل به توسعه دهندگان اطلاع رسانی شد.

   افرادی که با سوءاستفاده از این طرح، برنامه های پولی را به رایگان دریافت می کنند، مطمئنا بدون این طرح هم از طریق های دیگری مانند کانال تلگرامی یا سایت های غیر مجاز فایل برنامه را دانلود می کردند. این طرح به استفبال کاربران بیشتر کمک می کند. با توجه به قیمت پایین برنامه ها مطمئن باشید کاربران قبلی باز هم بعد از مشاهده کیفیت و کارایی خوب برنامه ها و بازی ها خرید می کنند و کاربرانی که حاضر به خرید بودند ولی به برنامه های فارسی اعتماد نمی کردند، هم خرید خواهند کرد.

   به اضافه مایکت تا پایان سال اگه ضرر کردید جبران می کنه.

 34. Anonymous

  سلام

  به نظر من ایده ی جالبیه ! فقط یک مشکلی هست اینه که اکثر مردم دنبال دور زدن هستند . به نظر من اول باید فرهنگ سازی کرد بعد فکری برای گارانتی کرد . مردمانی که هزار راه دور زدن رو بلدن و حتما هم امتحانش میکنن حقشونه پول پای برنامه هایی بدن که ارزش خرید نداره . 

  همانطور که نظرات رو خوندم اکثر برنامه نویسها هم یک راهی برای دور زدنش پیدا کردند.

  البته یک خوبی داره که سطح برنامه نویسی داخل کشور رو پیشرفت میده و برنامه نویسها هم کمی به خودشون میان که فقط کتاب درست نکنن .

  مثلا برنامه های آنلاین که ساده ترین برنامه های رو به برنامه های پیشرفته هست رو کاربر اگر پولش رو پس بگیره به ضرر خودش عمل کرده چون اصلا کارایی بودنش به بخش آنلاین بودنش برمیگرده . 

  به هر حال من که استقبال میکنم از این طرح

  توسعه دهنده ای نیمه حرفه ای هستم که بیشتر برنامه هام رو داخل بازار گذاشتم  ! اما حتما تمام برنامهام رو داخل مایکت آپ میکنم !مایکت اگر منوی کاربری رو همان 1 سال و نیم پیش که اومده بودم همینطوری طراحی کرده بودی قطعا تمام برنامهام الان داخل مایکت بود .

  با تشکر از مایکت

  یا حق

 35. Anonymous

  خیلی کار بی خودی هست به عنوان مثال کسی برنامه ای میسازه که اکانت تلگرام رو حذف میکنه  کسی که دانلود میکنه تو یک دقیقه میتونه این کار رو کنه بعدشم برنامه رو برگشت میزنه پس هدف خودش رو که حذف اکانت بود انجام داد هیچ پولی هم پرداخت نکرد.
  به نظرتون این درسته؟
   بنده به شخصه  از این به بعد هیچ نرم افزاری داخل مایکت قرار نمیدم  بقیه دوستان رو نمیدونم ولی خیلی کار بیخودی هست توسعه دهندگان رو از دست میدید حالا هر جور راحتید
  با تشکر 

  1. Anonymous

   سلام

    لطفا چند تا پست بالاتر (اونی که عکس از کافه بازار داره) رو ببین

   این جوری حس دقیق تری پیدا میکنی و تصمیم بهتری خواهی گرفت

  2. خدا پدرو مادرتو بیامرزه ... منم ی برنامه حذف اکانت تلگرام داشتم ، توی مایکت نذاشتم ... تازه توی بازار که گذاشتم رفت توی لیست فقط در بازار و کلی فروشم بیشتر شد و در اصل بیشترم به نفعم  بود .

    

   دقیقا من هم چند وقت پیش منظورم از برنامه های ( یکبار مصرف ) همین بود ، ارزش این بسته ها بیش از 30 هزارتومان هست اما کاراییش 1 دقیقه هست ... موفق و پیروز باشید

  3. Anonymous

   به نظر خود شما برای مثال برنامه ای که اکانت تلگرام رو حذف میکنه واقعا ارزش خرید داره؟

   البته کاربری که بخواد به همچین چیزی پول بده اصلا نباید بهش اجازه ی برگشت برنامه رو داد

 36. Anonymous

  سلام

  عدم اعتماد دوستان به گارانتی اصلا قابل درک نیست! پس لایسنسینگ برای چیه؟ تنها زحمتی که باید بکشید اینه که لایسنسینگ رو از این به بعد به اپ هاتون اضافه کنید. اینکه مارکت های دیگه از لایسنسینگ پشتیبانی نمی کنند مشکل شما نیست، مشکل اونهاست

  مایکت کاملا اصولی و منطقی داره پیش میره و باید امنیت خرید کاربرانش رو تضمین کنه و این طرح هم فقط به ضرر کپی پیسترهایی با اسم برنامه نویس هستش که واقعا باعث بدنامی اپ های ایرانی و بد بینی کاربران نسبت به این اپ ها شده، میشه. اپلیکیشنی که توی یک ساعت تست دیگه حرفی برای گفتن نداشته باشه بهتره با عدم موفقیت روبرو بشه بلکه برنامه نویسش متوجه بشه کجای کاره

  وقتی یک اپلیکیشن از کیفیت خوبی برخوردار باشه و کارایی مطلوبی داشته باشه و دارای لایسنسینگ هم باشه، جای هیچ نگرانی نیست

   

 37. Anonymous

  این طرح عالیه برای دور نزدن برنامه اول چک کنید مایکت روی دستگاه نصب بعد لایست را چک کنید یک پروگارد هم برای جلو گیری از مهندسی معکوس دیگه (مادر نزایده ) برنامتون را بدزدن (smile)

 38. Anonymous

   طرح فوق فقط به نفع اپ استور و کاربر و بانک است

  ولی می توان  نسخه کامل را با امکان تعداد محدود اجرا به رایگان در اختیار کاربران گذاشت

  البته این تعداد اجراها باید در سرور به همراه آی دی گوشی ذخیره شود 

  با این روش حتی اگر کاربر برنامه و اپ استور را حذف و دوباره نصب کند امکان اجرای مجدد نخواهد داشت

    با تشکر 

  Ubuntu

 39. سلام اگه یه محدودیتی واسه اونا که برنامه رو پولشو پس میگیرن بذارید بهتر میشه..مثلا برای هر نفر بذارید در هفته یکبار میتونه پولشو پس بگیره...در این صورت طی یک هفته ممکنه کاربر از برنامه خوشش بیاد و دیگه نخواد پولشو پس بگیره 

  اسمازنت

 40. Anonymous

  با سلام خدمت کاربران و اعضای گروه مایکت من به عنوان یه دولوپر جدید مایکت واسم سوال پیش اومد که بعضی از برنامه ها دارای یک سری دیتا هستند که در حافظه ذخیره میشن و موقع لغو نصب پاک نمیشن و کاربر به اونا دسترسی داره و این شامل توضیحات گارانتی نمیشه و اینجا این دیتاها هستند که لو میرن

  1. باسلام.)

    

   منظور شما دقیقا از دیتا ، بسته های برنامه هست یا اطلاعات نوشتاری برنامه ؟

   اگر منظورتون بسته های برنامه هست که شامل کد نویسی های برنامه میشه باید امنیت برنامه

   خودتون بالا بشه و ربطی به اپ استور یا طرح اون نداره . اما اگر منظورتون اطلاعات نوشتاری هست که اون موقع پاک شدن برنامه 100% پاک میشن و جای نگرانی نیست ( درضمن این طرح و لایسنس نیز از دیتا برنامه شما محافظت میکنند )

   1. دوست عزیز تکلیف برنامه هایی با ماهیت آموزشی چی میشه؟ ممکنه کاربر بعد از دیدن مطالب آموزشی در برنامه تصمیم به بازگشت پولش بگیره! اونوقت تکلیف این سواستفاده کاربر سودجو و ضرر برنامه نویس چی میشه؟؟؟ 

 41. به نظر من این طرح خیلی عالیه و به سرعت بقیه مارکت ها هم به این سمت میرن 

  آخه خرید درون برنامه ای که به نفع توسعه دهنده نیست این به نفع مارکت هست تعداد زیادی دانلود میشه که اکثرا خرید نمیشه بعد برنامه ای که توی چشم باشه مورد توجه هکر ها قرار میگره که باهاش کانال تلگرامشون رو پر رونق کنن و با یه برنامه ساده اون برنامه رو هک میکنن

  حتی ممکنه اون برنامه خیلی هم عالی باشه بدون اینکه سودی برای توسعه دهنده داشته باشه

  فقط باعث رونق گرفتن مارکت و بازار هکر ها میشه  

   

 42. سلام.سوال من اینه که برای برنامه هایی که محتوا ارائه میدن مثل برنامه های آموزشی چه تضمینی وجود داره که کاربر سودجو بعد از استفاده لازم درخواست برگشت پول ندهد ؟ چرا بصورت پیشفرض 1ساعت گارانتی فعال هست درحالی که ممکن است توسعه دهنده سرویس لایسنس را در برنامه خود پیاده سازی نکرده باشد؟ آیا این وسط توسعه دهنده ضرر نخواهد کرد؟؟ این ویژگی واقعا به ضرر من توسعه دهنده هست.بنده که تصمیم به غیر فعال کرن برنامه های پولی خودم در مایکت دارم.

 43. Anonymous

  با سلام

  مستندات مربوط به این طرح و کامنت هایی که دوستان با دلسوزی زحمت کشیده بودن ارسال کرده بودن همه رو خوندم و صحبتایی شده بود بس قابل تامل. صحبت از سود سه طرفه توسعه دهنده-مارکت مورد نظر-کاربر شده بود و در برابرش به نظرم بارزترین نکته ای که بهش اشاره شده بود اون 70 میلیون دزد (حالا یکی دو میلیون اینور اونور) بود که نمیشه نادیدش گرفت. ولی همیشه کسایی بودن که سو استفاده کنن. این دلیل محکمی نمیتونه برای انجام ندادن یه کار درست باشه. این طرح سرانجامش هرچی باشه، شکست نیست. شکست انجام ندادن کار درسته. یه بنده خدایی گفته که راه پیشرفت تغییره.

  مایکت کاری که میکنی درسته 

  1. Anonymous

   درست میفرمایید اما فک کنم اگه مایکت اون 1 ساعت ضمانت پیشفرض برنامه ها رو حذف کنه بهتره و بذاره خود برنامه نویس تصمیم بگیره که ایا برنامه اش ضمانت داشته باشه یا خیر.

 44. Anonymous

  اگه این سرویس رو داخل برناممون نزاریم نمیشه پابلیش کرد؟ حتما باید سرویس مجوز داخل برنامه باشه؟ بنظرم اینجوری همه برنامه رو میخرن بعدشم پس میدن میگن راضی نبودیم!!

 45. Anonymous

  طرح خوبیه ولی در مورد عودت دادن برنامه کثلا یک برامه ای که یک سری آموزش خاص توش هست و یه سری برنامه و جزوه هم  جهت دانلود توشه همین زمان تست کافیه استفادشونو ببرند و برنامه رو عودت بدند اونوقت ما این وسطد چیکاره بودیم؟

 46. Anonymous

   به هر حال من اینیعنی منظورم اینه که برای کتاب و آموزش به غیر از ضرر صد در صد حاصلی نداره ولی برای سایر نرم افزلرها شاید خوب باشه

 47. Anonymous

  سلام بهتر بازگشت پول رو  بردارید چون توسه دهندها برنامه ای که خواهن گذاشت بعضی ها عالین  وطرف خریدار از برنامه  راضی است و بازهم بازگشت پول را میزند و ان پول را به برنامه ای  دیگر اختصاص میدهد پس  از شما خواهشمندم بازگشت پول  را حذف نمایید      با تشکر از کارکنان مایکت

 48. Anonymous

  به نظر من باید برنامه‌نویس حق انتخاب داشته باشه، ولی اگه کاربر می‌خواد برنامه خوبی بخره باید به گارانتی‌دار بودنش توجه کنه.

 49. Anonymous

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم این سرویس فقط برای خرید برنامه هستش یا برای خرید درون برنامه هم میشه ازش استفاده کرد

  1. سلام

   این سرویس تنها برای برنامه‌های پولی است.

 50. Anonymous

  مثلا اینکه بازی از یه سرور خارجی باشه و کاربر خرید کنه با وجوده این که مبلغه مقرر رو واریز میکنه ولی اون چیزی که خریده رو دریافت نکرده کاربر چیکار باید بکنه؟!

 51. Anonymous

  درود بر شما

  چقدر اطمینان دارید که این ایده به نتیجه برسه، به این شکل همه کاربرا بعد از خرید اعلام نارضایتی میکنن و تقاضای درخواست وجه میدن در حالی که نرم افزار رو روی گوشی خودشون نصب دارن و ازش استفاده میکنن


  بنده محمدکیان ارزم هستم مدیر کل سهام شرکت و تمام محصولات ایران وی بی و علام میکنم ما دیگر با مایکت همکاری نخواهیم داشت در صورت ادامه این و ضعیت بد


  اصلا فکری برای توسعه دهنده نشده

  1. سلام

   این موضوع یک استاندارد بین‌المللی در صنعت اپلیکیشن در جهان است. بنابراین دیر یا زود همه استورها در ایران هم باید داشته باشند.

   برای جلوگیری از سوءاستفاده برخی از کاربران شما می‌تونید در برنامه خودتون سرویس صدورمجوز رو پیاده‌سازی کنید. این سرویس به این شکل کار می‌کنه که تنها در صورتی اجازه اجرای برنامه رو می‌ده که لایسنس خرید برنامه در مایکت موجود باشه.

   برای اطلاعاتب بیشتر از نحوه پیاده‌سازی این سرویس می‌تونید این مستند رو مطالعه کنید.

    

 52. سلام
  چجوری برنامم رو گارانتی دار کنم

 53. Anonymous

  باید این ویژگی برای توسعه دهندگان اختیاری بشه.

   

 54. Anonymous

  salam chera baraye garanti mahdodiyat gozashtid man nemitonam pas begiram polamo chikar konam?

   

 55. Anonymous

  سلام این طرح یه جوارایی داره به خود مایکت ضرر میزنه چون داره جبران خسارت میکنه اصلا ضمانت نامه رو بردارید به جاش گزاشتن فیلم رو اجباری کنید تا از برنامه مطمن شوند

 56. Anonymous

  اگه ایجوری پیش بره گروه من بامایکت لغو قرارداد میکنه مایکت این کارو میکنه تا مخاطب جذب کنه ولی بااین کار برنامه نویس هارو فراری میده پس برنامه نویس نباشه برنامه هم نیس و مخاطبم نیس تا به مایکت بیاد دراین صورت به برنامه نویس ها ضرر میزنه

  1. Anonymous

   سلام 

   به روی مایکت تغییراتی رو در زمینه نحوه استفاده کاربر از گارانتی میده، در جهت حمایت بیشتر از توسعه دهندگان

    

 57. Anonymous

  چرت همش داریم ضرر میکنیم

 58. Anonymous

  باسلام من بازی pes2018رواز مایکت خریدم ولی برای من اجرا نکرد من میخواهم از ضمانت ۲روزه استفاده کنم وپولی که برای این بازی پرداخت کردم رو پس بگیرم میشه راهنماییم کنید

Write a comment…