Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata


از طریق پنل توسعه دهندگان شما می‌توانید مدیریت برنامه‌ها، امور مالی و فروش و ارتباط با بخش پشتیبانی و... دسترسی داشته باشید. در ادامه بخش‌های مختلف پنل جهت آشنایی شما توضیح داده شده است:

داشبورد

در صفحه داشبورد شما می‌توانید اخبار و اطلاعات جدید مربوط به توسعه‌دهندگان و همچنین دسترسی سریع به اطلاعات مالی و برنامه‌های خود داشته باشید.

برنامه‌ها

در این بخش امکان مدیریت برنامه‌های شما از جمله بارگذاری برنامه جدید، آپدیت برنامه‌های قدیمی، تغییر وضعیت برنامه‌ها، مشاهده نظرات، آمار فروش و... وجود دارد.

انتشار برنامهٔ جدید

در منوی دوم به نام «برنامه‌ها» با انتخاب دکمه «برنامه جدید»که در بالای صفحه سمت چپ قرار دارد می‌توانید برنامه خود را بارگذاری نمایید. کافیست فایل apk را ثبت کرده و بعد از کامل کردن مشخصات برنامه شامل اطلاعات پایه، تصاویر و... برنامه را جهت بررسی ارسال نمایید.


  • دقت نمایید شناسه (پکیج نیم) برنامه یکتا است و در صورتی که شناسه قبلا در مایکت ثبت شده باشد، خطای تکراری بودن دریافت خواهید کرد. اگر برنامه متعلق به شماست و قبلا شما آن را ثبت نکرده اید به ما اطلاع دهید.
  • تا زمانی که شما دکمه «ارسال برای تائید نهایی» را انتخاب نکرده‌اید برنامه در حالت ارسال نشده باقی مانده و شما می‌توانید ویرایش یا تست تمامی بخش‌های برنامه را انجام دهید.

در صورتی که برنامه شما درون پرداخت است می توانید قبل از بارگذاری نسخه برنامه اقدام به دریافت کلید عمومی نمایید و درون پرداخت را تست کنید. جهت کسب اطلاعات به صفحه کلید عمومی در مستندات فنی مایکت مراجعه نمایید


سه روز کاری جهت بررسی برنامه توسط مایکت در نظر گرفته شده است و نتیجه آن توسط ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. همچنین در پنل بخش پیام‌های مدیریت نتیجه قابل مشاهده خواهد بود. برای اطلاع از نحوه بررسی برنامه‌ها لطفا به بخش راهنمای انتشار برنامه مراجعه نمایید.

مدیریت برنامه‌

با انتخاب هر برنامه می‌توانید همه بخش‌های مربوط به برنامه را شامل اطلاعات پایه، نسخه، محصولات درون‌برنامه‌ای و تصاویر را مشاهده و ویرایش کنید.

اطلاعات پایه

در این بخش دسته بندی، آیکون، نام ، توضیحات، اطلاعات پشتیبانی و قیمت گذاری برنامه انجام می شود:

دسته بندی

شما می‌توانید گروه بازی و برنامه و نام دسته‌ای که برنامه در آن قرار می‌گیرد را انتخاب کنید. دسته‌بندی صحیح برنامه در دسترسی ساده‌تر کاربر به آن اهمیت دارد، لطفا بخش انتخاب دسته‌بندی را مطالعه نمایید.

 آیکون

آیکون و نام برنامه در تمامی صفحات مایکت نمایش داده می‌شود و نشانگر برنامه شماست در انتخاب آنها دقت نمایید؛ از انتخاب نام و آیکون تکراری یا مشابه خودداری نمایید، طبق قوانین مایکت امکان انتشار آن وجود ندارد.

 نام و توضیحات

نام و توضیحات برنامه باید بصورت انگلیسی و فارسی وارد شود. توجه داشته باشید مایکت به دو زبان انگلیسی و فارسی قابل استفاده است و نوشتن بصورت فینگلیش یا فارسی در بخش زبان انگلیسی غیرحرفه ای می باشد. از توضیحات دقیق و مختصر برای معرفی برنامه خود استفاده کنید.

اطلاعات پشتیبانی

در قسمت اطلاعات پشتیبانی، وارد کردن ایمیل جهت ارتباط کاربر ضروری است.

قیمت‌گذاری و تخفیف

برای قیمت‌گذاری یا اعمال تخفیف می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را به ریال وارد کنید. دقت کنید که امکان تغییر قیمت برای برنامه‌های رایگانی که حداقل یک بار منتشر شده‌اند، وجود ندارد. برای داشتن برنامه پولی لازم است

اطلاعات مالی خود را کامل کرده باشید که در بخش مربوطه توضیح داده می‌شود.

برنامه ها در مایکت دارای دو روز ضمانت بازگشت وجه هستند و کاربران می توانند تا ۴۸ ساعت پس از خرید وجه خود را بازپس بگیرند.

بازگشت پول و صدور مجوز

اگر از صدور مجوز - Licensing مایکت استفاده می‌کنید قابلیت بازگشت پول و صدور مجوز در پنل وجود دارد که از طریق آن می‌توانید سناریوی صدور مجوز را در برنامهٔ خود و پیش از انتشار آن تستِ کامل نمایید.


تصاویر برنامه

در این بخش می‌توانید اسکرین‌شات‌ها، ویدئوشات و لینک ویدئو در آپارت را بارگذاری و ارسال نمایید. ارسال حداقل سه اسکرین‌شات از محیط برنامه ضروری است. ویديوشات(بنر) و ویدئو می‌تواند به معرفی بهتر و جذابیت صفحه جزئیات برنامه شما کمک کند.

نسخه

اگر در فایل برنامه تغییری ندارید و تنها می‌خواهید توضیحات نسخه را ویرایش کنید از دکمهٔ «ویرایش» استفاده نمایید.

با انتخاب دکمه «جدید» شما می‌توانید فایل برنامه را تغییر داده و با بالا بردن کد نسخه، نسخه جدید را ارسال نمایید.

نوشتن ویژگی های جدید می‌تواند به کاربر جهت بروزرسانی برنامه کمک کند.

درون‌برنامه ای

برای استفاده از پرداخت درون‌برنامه‌ای مایکت می‌توانید به مستند خرید درون‌برنامه‌ای مراجعه نمایید.


تگ لاین

تگ‌لاین برنامهٔ شما در لیست‌های مختلف نسخهٔ جدید مایکت به جای نام دسته‌بندی نمایش داده می‌شود. شما باید برنامهٔ خود را به طور مختصر در این عبارت توضیح دهید. طول تگ‌لاین باید حداکثر ۲۲ کاراکتر (با فاصله ) باشد.از توضیحات کلی مانند «بهترین برنامهٔ دنیا» پرهیز کنید و در عوض از این بخش برای معرفی ویژگی‌ها یا کاربردهای برنامهٔ خود استفاده کنید. یک تگ‌لاین خوب می‌تواند بازدید و دانلود برنامهٔ شما را زیاد کند.


درخواست انتشار

بعد از تکمیل اطلاعات برنامه با انتخاب دکمه «برنامه را برای تائید نهایی ارسال کنید» می‌توانید درخواست خود را جهت انتشار برنامه ارسال نمایید.

تعیین زمان انتشار برنامه

برای مشخص کردن زمان انتشار کافی است هنگام ارسال برنامه برای تایید نهایی، در پنجره جدیدی که باز می‌گردد زمان مورد نظر خود را درج نمایید.توجه: برای تعیین زمان انتشار دقت نمایید ۳ روز کاری زمان برای بررسی برنامه را در نظر داشته باشید. (پنج شنبه‌ها و روزهای تعطیل روز کاری محسوب نمی‌شوند). مایکت تعهدی برای انتشار برنامه، در زمان تعیین شدهٔ شما نخواهد داشت.


وضعیت برنامه

هر برنامه می‌تواند وضعیت‌های مختلفی داشته باشد:

فعال

برنامه توسط تیم بررسی مایکت بررسی و تائید شده است. این وضعیت نشان گر این است که برنامه در مایکت قابل مشاهده است.

غیرفعال

این حالت نشان‌گر این است که برنامه در مایکت برای کاربران قابل مشاهده نمی‌باشد. اگر برنامه توسط تیم بررسی مایکت تائید نشده است یا در صورتی که شما درخواست غیرفعال شدن برنامه را داده باشید و تائید شده باشد؛ این وضعیت مشاهده می‌شود.

تقاضای غیرفعال شدن تنها برای برنامه‌های فعال امکان پذیر است و در در صفحه برنامه ها در سمت چپ کادر برنامه مورد نظر می توانید آیکون غیرفعالسازی برنامه را مشاهده نمایید

درحال بررسی توسط مدیریت

در این حالت شما برنامه را جهت بررسی ارسال کرده‌اید که نتیجه آن طی سه روز کاری (پنج شنبه و جمعه روز کاری محسوب نمی‌شوند) از طریق ایمیل و پنل قابل مشاهده خواهد بود.

در این وضعیت اطلاعات پایه، نسخه و تصاویر قابل ویرایش نیستند.

پیش نویس

در این وضعیت برنامه را ویرایش کرده‌اید اما هنوز برای بررسی توسط تیم مایکت ارسال نکرده اید. 

.پس از تغییر اطلاعات پایه برنامه، نسخه و تصاویر برنامه تا زمانی که دکمه «ارسال» را انتخاب نکنید، تمامی تغییرات در حالت پیش فرض می‌ماند

انصراف از ارسال

تا زمانی که تیم بررسی مایکت شروع به بررسی نکرده باشد می‌توانید از ارسال آن انصراف دهید.

بایگانی برنامه

در صورتی که برنامه‌ای غیرفعال است و تمایل دارید در لیست برنامه‌هایتان نمایش داده نشود می‌توانید این گزینه را  انتخاب نمایید. در صفحه برنامه ها در سمت چپ کادر برنامه های مورد نظر می توانید آیکون بایگانی کردن برنامه را مشاهده کنید. این عمل غیرقابل بازگشت است و امکان بارگذاری مجدد با همان پکیج نیم در مایکت وجود ندارد. 

حذف برنامه

در صورتی که برنامه‌ای در حالت پیش نویس است و تمایل دارید در لیست برنامه‌هایتان نمایش داده نشود می‌توانید این گزینه را انتخاب نمایید. در صفحه برنامه ها در سمت چپ  کادر برنامه مورد نظر می توانید آیکون حذف کامل برنامه را مشاهده نمایید. شما می توانید مجددا از شناسه استفاده کنید 

در رسانه

در این بخش شما می‌توانید با توجه به لیست رسانه‌های مایکت، لینک خبر برنامه‌تان را قرار دهید و بعد از انتخاب دکمه «ذخیره»،  تیم مایکت درخواست شما را بررسی خواهد کرد.

(tick) برای دریافت دکمه‌ها و لوگوی مایکت به این صفحه مراجعه نمایید.

نمودارها

دانلود و فروش برنامه و محصولات درون‌برنامه‌ای خود را بصورت نمودار می‌توانید مشاهده نمایید. این سربرگ بصورت کلی و برای همهٔ برنامه‌هایتان نیز در صفحه اصلی پنل با قابلیت فیلترکردن وجود دارد.

مالی

اگر برنامه شما بصورت پولی یا درون‌پرداخت باشد از این بخش می‌توانید اطلاعات مربوط به فروش آن را مشاهده نمایید. این قسمت بصورت کلی و برای همهٔ برنامه‌هایتان نیز در صفحه اصلی پنل در سربرگ مالی و با قابلیت فیلتر کردن وجود دارد.

رتبه بندی و نظرات

در این بخش می‌توانید نظرات و امتیاز کاربران به برنامه خود را مشاهده و به آنها پاسخ دهید. مدل گوشی کاربر نیز جهت کمک به شما برای پشتیبانی و پاسخگویی به مشکلات کاربران در اختیارتان قرار گرفته است.

نظرات شما در مایکت با نام «توسعه‌دهنده» و متفاوت از سایر نظرات نمایش داده می‌شود.

پیام‌های مدیریت

در این بخش شما می‌توانید پیام‌های تیم مایکت مربوط به برنامه خود را مشاهده نمایید. نتیجه بررسی برنامه نیز از همین بخش قابل مشاهده می‌باشد.

دریافت کدهدیه

سربرگ کد هدیه تنها برای برنامه های پولی و درون پرداخت فعال قابل مشاهده است. با این کدها می توانید برنامه پولی خود را هدیه دهید و یا اگر برنامه شما درون پرداخت است یکی از محصولات آن را هدیه  دهید.

(tick) کدهای هدیه تخفیف 100 درصد هستند و کاربر می تواند با آن، برنامه یا محصول را بصورت رایگان دریافت کند.

(tick) برای هر برنامه در هرفصل تنها امکان دریافت 500 کد وجود دارد.

(tick) کدهای ایجاد شده دارای سه ماه اعتبار از تاریخ ایجاد هستند.

پیشنهاد می‌گردد به جای ارسال فایل نصب برنامه و یا فعال‌سازی دستی محصولات برای کاربران از این امکان استفاده کنید تا نظارت بهتری بر نحوه توزیع و فروش برنامه خود داشته باشید

نظر سنجی

در این بخش می‌توانید سوالات خود طرح نمایید تا کاربران هنگام نظردهی به برنامه، در صورت تمایل به آن‌ها پاسخ دهند. تعدادی سوال نیز به صورت پیشنهادی در این بخش قرار داده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و یا سوالات مختص به خود را طرح و اضافه نمایید

پیشنهاد می‌کنیم راهنمای اصول نظرسنجی را مطالعه نمایید.

این امکان به شما کمک می‌کند تا نظر کاربران را دربارهٔ محتوا، گرافیک، قیمت‌گذاری، مشکلات برنامه و... به‌صورت دقیق‌تری جمع‌آوری کرده و در آپدیت برنامه و یا برنامه‌های جدید خود به‌کار گیرید

امور مالی و تسویه حساب

برای اطلاع دقیق از میزان فروش برنامه‌های خود می‌توانید در صفحه اصلی به منو مالی مراجعه نمایید. در این بخش قابلیت فیلتر کردن جهت مشاهده برنامه یا محصول خاص و یا در بازه زمانی تعیین شدهٔ شما وجود دارد. خروجی اکسل نیز از این بخش قابل دریافت است

درخواست تسویه

طبق قوانین مایکت افرادی که مبلغ حساب آنها پنجاه هزار تومان شده باشد در انتهای هر ماه تسویه با آنها انجام می گردد. افرادی که مبلغ حساب آنها کمتر از پنجاه هزار تومان باشد و درخواست تسویه خود را  ثبت کرده باشند، در نیمه و یا انتهای هر ماه با آنها تسویه صورت خواهد گرفت. توجه داشته باشید اطلاعات توسعه دهنده ای خود را بررسی نمایید و از صحت آنها اطمینان حاصل نمایید. برای درخواست تسویه حساب به منو مالی مراجعه نمایید و گزینه تقاضای تسویه حساب را انتخاب نمایید.

در نظر داشته باشید در روند تسویه از نیمه و انتهای هرماه تا  ۵ روز کاری برای واریز مبالغ به حساب تان زمان در نظر بگیریدپروفایل

  پروفایل مربوط به اطلاعات محرمانه و نمایشی توسعه‌دهنده است. این منو دارای اطلاعات محرمانه، اطلاعات نمایشی٬تنظیمات و امکان تغییر شماره همراه یا گذرواژه است.در بخش تنظیمات شما می توانید صفحه اختصاصی خود را در مایکت طراحی نمایید

اطلاعات محرمانه

در این بخش اطلاعات خود اعم از نام و نام خانودگی، شماره تماس و ... را وارد می‌کنید. .لازم به ذکر است جهت تایید حساب توسعه دهنده لازم است تمامی اطلاعات این بخش به درستی و کامل درج شود

اگر به عنوان شخص حقیقی ثبت نام می‌کنید نام و نام خانوادگی و شماره ملی باید به درستی و مطابق با تصویر کد ملی و شماره شبای صاحب حساب کامل شده باشد. تنها در صورتی که به کارت ملی دسترسی ندارید می‌توانید از تصویر شناسنامه استفاده نمایید

در صورتی که به عنوان شخص حقوقی تمایل به ثبت نام در پنل توسعه دهندگان را دارید وارد کردن اطلاعات درخواستی اعم از تصویر روزنامه رسمی شرکت٬تصویر گواهی ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده٬تصویر کارت ملی مدیرعامل٬ شناسه ملی و کد اقتصادی شرکت جهت تسویه حساب الزامی است

در صورتی که نیاز به تسویه حساب وجود ندارد می توانید از تصویر گواهی ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده صرف نظر نمایید اما مابقی اطلاعات جهت تایید حساب توسعه دهنده الزامیست

اطلاعات نمایشی


تنظیمات

در این بخش این امکان در اختیار شما قرار گرفته است که صفحه اختصاصی خود را در مایکت داشته باشید و به سلیقه خود آن را طراحی نمایید. به این معنی که کاربر در مایکت با انتخاب نام سازنده وارد این صفحه خواهد شد و تمامی برنامه های شما در این صفحه نمایش داده می‌شود.

عکس پروفایل، زمانی که از پنل خود پاسخ نظرات کاربران را بدهید، نمایش داده می‌شود.

شما می‌توانید برای صفحه خود بنری با سایز  700x350 px طراحی کنید و از این قسمت بارگذاری نمایید، که در بالای صفحه اختصاصی‌تان نمایش داده می‌شود.

لازم است برای صفحه خود توضیحاتی نیز داشته باشید که در پایین بنر نمایش داده می‌شود

با انتخاب گزینه ثبت، این صفحه برای شما در مایکت ساخته خواهد شد


ارتباط با تیم مایکت

از دو طریق می‌توانید با بخش پشتیبانی توسعه‌دهندگان ارتباط داشته باشید. اگر مشکل یا سوالی در پنل وجود دارد که نیاز به ارسال تصویر و خطا نیز دارد از طریق دکمهٔ شناور «بازخورد دهید» که در پایین صفحه وجود دارد می‌توانید موضوع را مطرح نمایید.

درصفحه اصلی، سربرگ ارتباط با مدیریت نیز کلیه مکاتبات شما با مایکت ثبت شده است و می‌توانید با دو واحد بازاریابی و پشتیبانی نیز ارتباط داشته باشید.

 مارکت پلاس

مایکت با هدف افزایش درآمد توسعه‌دهندگان طرح جدیدی به‌نام «مارکت‌پلاس» اجرا کرده است. این امکان فراهم شده است که توسعه‌دهندگان، با مشارکت در مارکت‌پلاس به سود بیشتری دست یابند. شما در این بخش از منو 

تبلیغات

بخش تبلیغات منو توسعه دهندگان امکان مشاهده و ثبت آگهی ٬ مشاهده تراکنش ها و گزارش فعالیت برای کمپین تبلیغاتی شما را فراهم می کند. برای اطلاعات بیشتر راهنمای تبلیغات در مایکت را مطالعه نمایید.

می‌توانید برنامه‌های خود را وارد طرح کرده و اطلاعات مرتبط به آن‌ها را مشاهده نمایید. برای اطلاع از جزئیات کامل طرح اینجا را ببینید

مستندات

شما می‌توانید از پنل توسعه‌دهندگان منو مستندات یه پایگاه دانش مایکت مراجعه نمایید

بخش های پرکاربرد مستندات و همچنین سوالاتی که اغلب توسعه‌دهندگان با آن مواجه شده‌اند در این پایگاه دانش و همچنین منومستندات قابل دسترس است


تنظیمات

آدرس کوتاه شما

در این سربرگ می‌توانید برای صفحه‌ٔ برنامه‌هایتان لینک کوتاه با نام خود یا نام شرکت‌تان ایجاد کنید، که برای تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ یا شبکه‌های اجتماعی مفید خواهد بود.

توکن دسترسی 

.با توکن دسترسی میتوانید از محصولات اشتراکی استفاده کنید

احراز هویت دو مرحله‌ای

به منظور محافظت بیشتر از حساب توسعه‌دهندگان و جلوگیری از دسترسی افراد غیرمجاز حتی در صورت افشاء نام‌کاربری و گذرواژه، امکان ورود دو مرحله‌ای اضافه گردیده است. با فعال نمودن ورود دو مرحله‌ای از سربرگ تنظیمات، پس از وارد نمودن نام‌کاربری و گذرواژهٔ خود، یک کد یکبار مصرف از طریق پیامک یا ایمیل برای شما ارسال می‌گردد، که با وارد نمودن آن می‌توانید در پنل توسعه‌دهندگان و سایت مایکت وارد شوید.

شما می‌توانید از مکانیزم ورود دو مرحله‌ای به صورت اختیاری استفاده نمایید.


پرداخت اُپراتوری

در صورتی که پرداخت اُپراتوری فعال باشد، پرداخت از طریق درگاه‌های تلفن همراه ( ایرانسل٬ همراه اول و رایتل ) برای برنامه‌های شما امکان پذیر خواهد بود

 


  • No labels